  • NMC0603NPO431G50TRPF
NMC0603NPO431G50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603NPO431G50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603NPO431G50TRPF
Package:
Datasheet:
Description:
0.00043μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603NPO431G50TRPF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    0.00043μF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    0603
  • Positive Tolerance
    2%
  • Negative Tolerance
    2%
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm