  • NMC0603NPO5R6C50TRPF
NMC0603NPO5R6C50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603NPO5R6C50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603NPO5R6C50TRPF
Description:
5.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 3200
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603NPO5R6C50TRPF
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6pF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Positive Tolerance
    4.46%
  • Negative Tolerance
    4.46%
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm