  • NMC0603X5R106M6.3TRPF
NMC0603X5R106M6.3TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603X5R106M6.3TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603X5R106M6.3TRPF
Description:
10μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603X5R106M6.3TRPF
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm