  • NMC0603X5R824K10TRPF
NMC0603X5R824K10TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603X5R824K10TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603X5R824K10TRPF
Package:
0603
Datasheet:
Description:
820nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603X5R824K10TRPF
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    820nF
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm