  • NMC0603X7R104K25TRPF
NMC0603X7R104K25TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603X7R104K25TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603X7R104K25TRPF
Package:
0603
Datasheet:
Description:
100nF 25V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 28800
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603X7R104K25TRPF
    Select All
  • Mount
    0603
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm