  • NMC0603X7R272K100TRPF
NMC0603X7R272K100TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603X7R272K100TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603X7R272K100TRPF
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 6400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603X7R272K100TRPF
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7nF
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm