  • NMC0603X7R333J50TRPF
NMC0603X7R333J50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603X7R333J50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603X7R333J50TRPF
Package:
0805
Datasheet:
Description:
680nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603X7R333J50TRPF
  • Depth
    1.25mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    0603
  • Height
    1mm
  • Length
    2mm
  • Width
    0.8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680nF