  • NMC0603X7R392J100TRPF
NMC0603X7R392J100TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603X7R392J100TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603X7R392J100TRPF
Description:
3.9nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603X7R392J100TRPF
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.9nF
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm