  • NMC0603Y5V225Z10TRPF
NMC0603Y5V225Z10TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603Y5V225Z10TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603Y5V225Z10TRPF
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603Y5V225Z10TRPF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -30°C
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Tan Delta
    0.16
  • Positive Tolerance
    80%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Custom Capabilities
    10,13"reels available,contact factory for quantity
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm