  • NMC0603Y5V474Z16TRPF
NMC0603Y5V474Z16TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0603Y5V474Z16TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0603Y5V474Z16TRPF
Package:
0603
Datasheet:
Description:
470nF 16V Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 9600
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC0603Y5V474Z16TRPF
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    80%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    470nF
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Height
    1mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm