  • NMC0805NPO300J50TRPF
NMC0805NPO300J50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0805NPO300J50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0805NPO300J50TRPF
Description:
30pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC0805NPO300J50TRPF
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    30pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1.35mm
  • Length
    2mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%