  • NMC0805NPO562J50TRPLPF
NMC0805NPO562J50TRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0805NPO562J50TRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC0805NPO562J50TRPLPF
Description:
5.6nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 1328
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC0805NPO562J50TRPLPF
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    5.6nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm