  • NMC0805X7R103K25TRPF
NMC0805X7R103K25TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0805X7R103K25TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0805X7R103K25TRPF
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC0805X7R103K25TRPF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Height
    1.35mm
  • Length
    2mm