  • NMC0805X7R105K10TRPF
NMC0805X7R105K10TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0805X7R105K10TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0805X7R105K10TRPF
Description:
NMC(HIGH CAP) 1μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC0805X7R105K10TRPF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Series
    NMC(HIGH CAP)
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    1.35mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm