  • NMC0805X7R272J100TRPF
NMC0805X7R272J100TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC0805X7R272J100TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC0805X7R272J100TRPF
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Step5Bar-code shipping tag
NMC0805X7R272J100TRPF
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7nF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.35mm
  • Length
    2mm