  • NMC1206NPO1R0C50TRPF
NMC1206NPO1R0C50TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC1206NPO1R0C50TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC1206NPO1R0C50TRPF
Description:
1pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
NMC1206NPO1R0C50TRPF
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Positive Tolerance
    25%
  • Negative Tolerance
    25%
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm