  • NMC1206NPO270J50TRP15F
NMC1206NPO270J50TRP15F
advertisement
Manufacturer No:
NMC1206NPO270J50TRP15F
HK JDW NO:
10881-NMC1206NPO270J50TRP15F
Description:
27pF Ceramic Capacitor 5% 1206
Step5Bar-code shipping tag
NMC1206NPO270J50TRP15F
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27pF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.2mm