  • NMC1206NPO821J100TRPF
NMC1206NPO821J100TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC1206NPO821J100TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC1206NPO821J100TRPF
Description:
820pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 3199
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NMC1206NPO821J100TRPF
    Select All
  • Mount
    Tape & Reel
  • Published
  • Tolerance
    5%
    yes
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm