  • NMC1206X5R226K10TRPLPF
NMC1206X5R226K10TRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC1206X5R226K10TRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC1206X5R226K10TRPLPF
Description:
22μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
NMC1206X5R226K10TRPLPF
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Tan Delta
    0.1
  • Custom Capabilities
    10,13"reels available,contact factory for quantity
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.2mm