  • NMC1206X7R222K100TRPF
NMC1206X7R222K100TRPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC1206X7R222K100TRPF
HK JDW NO:
10881-NMC1206X7R222K100TRPF
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Step5Bar-code shipping tag
NMC1206X7R222K100TRPF
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Packing Method
    TR, PUNCHED
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    1.8mm
  • Length
    3.2mm