  • NMC1210X7R225K25TRPLPF
NMC1210X7R225K25TRPLPF
advertisement
Manufacturer No:
NMC1210X7R225K25TRPLPF
HK JDW NO:
10881-NMC1210X7R225K25TRPLPF
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
NMC1210X7R225K25TRPLPF
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Tan Delta
  • Custom Capabilities
    10,13"reels available,contact factory for quantity
  • Height
    2.2mm
  • Length
    3.2mm