  • NMC1210Y5V106Z16TRPLP3KF
NMC1210Y5V106Z16TRPLP3KF
advertisement
Manufacturer No:
NMC1210Y5V106Z16TRPLP3KF
HK JDW NO:
10881-NMC1210Y5V106Z16TRPLP3KF
Description:
NMC(HIGH CAP) 10μF 16V Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 1210
Step5Bar-code shipping tag
NMC1210Y5V106Z16TRPLP3KF
    WRAPAROUND
  • Series
    NMC(HIGH CAP)
  • Published
  • Tolerance
    80%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Depth
    2.5mm
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Height
    2.2mm
  • Length
    3.2mm