  • NPO0402HTTP221J
NPO0402HTTP221J
advertisement
Manufacturer No:
NPO0402HTTP221J
HK JDW NO:
430-NPO0402HTTP221J
Package:
0402
Datasheet:
NPO0402HTTP221J
Description:
220pF Ceramic Capacitor 5% 0 ppm/°C 0402
Step5Bar-code shipping tag
NPO0402HTTP221J
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Terminal Finish
    MATTE TIN OVER NICKEL
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    500μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Length
    1mm