  • NPOE-30W-1G
NPOE-30W-1G
advertisement
Manufacturer No:
NPOE-30W-1G
Manufacturer:
Tripp Lite
HK JDW NO:
819-NPOE-30W-1G
Package:
Datasheet:
NPOE-30W-1G
Description:
GIGABIT POE+ MIDSPAN ACTIVE INJE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NPOE-30W-1G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Operating Temperature
    0°C~50°C
  • Size / Dimension
    5.40Lx2.60W x 1.40 H 137.2mmx66.0mmx35.6mm
  • Feature
    OCP, SCP
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Midspan Injector
  • Note
    AC Power Cord Included
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Number of Ports
    1
  • Data Rate
    10/100/1000 Mbps
  • Input Connector
    IEC 320-C14 (Power), RJ45 (Data)
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    30W