  • NRC02F1180TRF
NRC02F1180TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC02F1180TRF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRC02F1180TRF
Package:
0201
Datasheet:
Description:
Thick Film, 118Ohm, 1%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRC02F1180TRF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    0201
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    200 ppm/°C
  • Resistance
    118Ohm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    50mW
  • Voltage - Rated DC
    25V