  • NRC06F6042TRF
NRC06F6042TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC06F6042TRF
HK JDW NO:
10881-NRC06F6042TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 60.4kOhm, 1%,
Quantity:
In Stock : 27808
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRC06F6042TRF
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    60.4kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Rated Temperature
    70°C