  • NRC06F8061TRF
NRC06F8061TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC06F8061TRF
HK JDW NO:
10881-NRC06F8061TRF
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 8.06kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC06F8061TRF
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    8.06kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • HTS Code
  • Power Rating
    100mW
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    MIL-R-5542D
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Size Code
    0603
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    1.6mm