  • NRC10F1581TR10F
NRC10F1581TR10F
advertisement
Manufacturer No:
NRC10F1581TR10F
HK JDW NO:
10881-NRC10F1581TR10F
Package:
0805
Step5Bar-code shipping tag
NRC10F1581TR10F
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    1.58kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 10 INCH
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Rated Temperature
    70°C