  • NRC10J135TRF
NRC10J135TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRC10J135TRF
HK JDW NO:
10881-NRC10J135TRF
Package:
0805
Datasheet:
NRC10J135TRF
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Thick Film, 1.3MOhm, 5%,
Step5Bar-code shipping tag
NRC10J135TRF
  • Package / Case
    0805
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    350 ppm/°C
  • Resistance
    1.3MOhm
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    125mW
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Construction
    Chip
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Rated Temperature
    70°C