  • NRE-HL222M25V18X20F
NRE-HL222M25V18X20F
advertisement
Manufacturer No:
NRE-HL222M25V18X20F
HK JDW NO:
10881-NRE-HL222M25V18X20F
Package:
Radial
Description:
2.2mF Capacitor 20% 2.86A 7.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRE-HL222M25V18X20F
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2mF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.55mA
  • Ripple Current
    2.86A
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Diameter
    18mm
  • Height
    20mm