  • NRLFW152M80V35X20F
NRLFW152M80V35X20F
advertisement
Manufacturer No:
NRLFW152M80V35X20F
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRLFW152M80V35X20F
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
1.5mF Capacitor 20% Bulk 1.4A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NRLFW152M80V35X20F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Aluminum
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5mF
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    155mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    80V
  • Leakage Current
    1.03923mA
  • Ripple Current
    1.4A
  • Tan Delta
    0.17
  • Diameter
    35mm
  • Height
    20mm