  • NRS4010T470MDGG
NRS4010T470MDGG
advertisement
Manufacturer No:
NRS4010T470MDGG
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-NRS4010T470MDGG
Package:
Nonstandard
Datasheet:
NRS4010T470MDGG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NRS4010T470MDGG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NR, S Type
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.5Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Rated Current-Max
    0.35A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm