  • NRS4010T6R8MDGG
NRS4010T6R8MDGG
advertisement
Manufacturer No:
NRS4010T6R8MDGG
HK JDW NO:
782-NRS4010T6R8MDGG
Datasheet:
NRS4010T6R8MDGG
Description:
Quantity:
In Stock : 4039
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
NRS4010T6R8MDGG
    13 Weeks
  • Mount
    ONE SURFACE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -25°C~120°C
    NR, S Type
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.157Lx0.157W 4.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    4.2mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    1A
  • Lead Pitch
    2.8mm
  • Inductance
    6.8μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    240mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    38MHz
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Current - Saturation
    800mA
  • Case/Size Code
    1616
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm