  • NRS5012T150MMGF
NRS5012T150MMGF
advertisement
Manufacturer No:
NRS5012T150MMGF
HK JDW NO:
782-NRS5012T150MMGF
Package:
2005 (5012 Metric)
Datasheet:
NRS5012T150MMGF
Description:
Quantity:
In Stock : 14627
Step5Bar-code shipping tag
NRS5012T150MMGF
    13 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    2005 (5012 Metric)
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
    1
  • Depth
    5.1mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    640mA
  • Case Code (Metric)
    5012
  • Case Code (Imperial)
    2005
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    804mOhm Max
  • Max DC Current
    1.2A
  • Frequency - Self Resonant
    22MHz
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Case/Size Code
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    640mA
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm