  • NRSA100M63V5X11
NRSA100M63V5X11
advertisement
Manufacturer No:
NRSA100M63V5X11
HK JDW NO:
10881-NRSA100M63V5X11
Description:
10μF Capacitor 20% 60mA 2mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSA100M63V5X11
  • Dielectric Material
    ALUMINUM
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    2mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    15Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Ripple Current
    60mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • Length
    11mm