  • NRSA220M16V5X11TRF
NRSA220M16V5X11TRF
advertisement
Manufacturer No:
NRSA220M16V5X11TRF
HK JDW NO:
10881-NRSA220M16V5X11TRF
Description:
22μF Capacitor 20% Tape and Reel 50mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSA220M16V5X11TRF
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 14 INCH
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.53Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    0.01056mA
  • Ripple Current
    50mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • Length
    11mm