  • NRSA221M63V10X20TBF
NRSA221M63V10X20TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSA221M63V10X20TBF
HK JDW NO:
10881-NRSA221M63V10X20TBF
Description:
220μF Capacitor 20% 490mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSA221M63V10X20TBF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    679mOhm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Leakage Current
    0.4158mA
  • Ripple Current
    490mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm