  • NRSG681M16V8X20TBF
NRSG681M16V8X20TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSG681M16V8X20TBF
HK JDW NO:
10881-NRSG681M16V8X20TBF
Description:
NRSG 680μF Capacitor 20% 1.25A 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSG681M16V8X20TBF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRSG
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    680μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.1088mA
  • Ripple Current
    1.25A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.16
  • ESR
    41 mΩ
  • Diameter
    8mm
  • Length
    20mm