  • NRSS470M63V6.3X11TBSTF
NRSS470M63V6.3X11TBSTF
advertisement
Manufacturer No:
NRSS470M63V6.3X11TBSTF
HK JDW NO:
10881-NRSS470M63V6.3X11TBSTF
Description:
47μF Capacitor 20% 170mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRSS470M63V6.3X11TBSTF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3.53Ohm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Leakage Current
    0.08883mA
  • Ripple Current
    170mA
  • Tan Delta
    0.1
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm