  • NRSX331M25V8X15TBF
NRSX331M25V8X15TBF
advertisement
Manufacturer No:
NRSX331M25V8X15TBF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NRSX331M25V8X15TBF
Package:
Datasheet:
Description:
NRSX 330μF Capacitor 292mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSX331M25V8X15TBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Leakage Current
    0.083mA
  • Ripple Current
    292mA
  • Tan Delta
    0.14
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    85 mΩ
  • Diameter
    8mm
  • Length
    15mm