  • NRSY331M25V8X11.5F
NRSY331M25V8X11.5F
advertisement
Manufacturer No:
NRSY331M25V8X11.5F
HK JDW NO:
10881-NRSY331M25V8X11.5F
Package:
Radial
Description:
330μF Capacitor 20% Bulk 510mA 3.5mm Radial
Quantity:
In Stock : 15
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NRSY331M25V8X11.5F
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Ripple Current
    510mA
  • Life (Hours)
    1000 hours
  • ESR
    150 mΩ
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11.5mm