  • NRWPC100M160V8X12F
NRWPC100M160V8X12F
advertisement
Manufacturer No:
NRWPC100M160V8X12F
HK JDW NO:
10881-NRWPC100M160V8X12F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10μF Capacitor 20% Bulk 55mA 3.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
NRWPC100M160V8X12F
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    10μF
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Ripple Current
    55mA