  • NRWS100M50V5X11F
NRWS100M50V5X11F
advertisement
Manufacturer No:
NRWS100M50V5X11F
HK JDW NO:
10881-NRWS100M50V5X11F
Description:
10μF Capacitor 90mA
Step5Bar-code shipping tag
NRWS100M50V5X11F
    ALUMINUM (WET)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Ripple Current
    90mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    2300 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm