  • NRWS221M63V10X16F
NRWS221M63V10X16F
advertisement
Manufacturer No:
NRWS221M63V10X16F
HK JDW NO:
10881-NRWS221M63V10X16F
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
220μF Capacitor 20% 520mA 5mm Radial
Quantity:
In Stock : 106
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
NRWS221M63V10X16F
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • HTS Code
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    Bulk
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    220mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Ripple Current
    520mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Length
    16mm