  • NRWS2R2M50V5X11TBSTF
NRWS2R2M50V5X11TBSTF
advertisement
Manufacturer No:
NRWS2R2M50V5X11TBSTF
HK JDW NO:
10881-NRWS2R2M50V5X11TBSTF
Description:
NRWS 2.2μF Capacitor 40mA
Step5Bar-code shipping tag
NRWS2R2M50V5X11TBSTF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRWS
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Terminal Pitch
    2mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Ripple Current
    40mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    5500 mΩ
  • Diameter
    5mm
  • Length
    11mm