  • NS10165T4R7NNA
NS10165T4R7NNA
advertisement
Manufacturer No:
NS10165T4R7NNA
HK JDW NO:
782-NS10165T4R7NNA
Datasheet:
NS10165T4R7NNA
Description:
FIXED IND 4.7UH 5.88A 13.2 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
NS10165T4R7NNA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±30%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    10.4mm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    5.88A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    13.2mOhm Max
  • Max DC Current
    5.88A
  • Frequency - Self Resonant
    36.8MHz
    DUAL ENDED
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Current - Saturation
    7.7A
  • Case/Size Code
    4040
  • Inductance Tolerance
    30%
  • RMS Current (Irms)
    5.88A
  • Height
    6.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.270 6.85mm