  • NSP15AJB-33R
NSP15AJB-33R
advertisement
Manufacturer No:
NSP15AJB-33R
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-NSP15AJB-33R
Package:
Axial
Datasheet:
NSP15AJB-33R
Description:
FIXED RESISTOR, 33Ohm, 15W, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
NSP15AJB-33R
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    NSP
  • Size / Dimension
    0.492 Squarex2.362L 12.50mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Inductive, Safety
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    33Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    15W
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    15W
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.8 mm