  • NSPE-U220M16V8X10.8LBF
NSPE-U220M16V8X10.8LBF
advertisement
Manufacturer No:
NSPE-U220M16V8X10.8LBF
Manufacturer:
NIC Components
HK JDW NO:
10881-NSPE-U220M16V8X10.8LBF
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
22μF Capacitor 20% Tape & Reel 1.38A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
NSPE-U220M16V8X10.8LBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e6
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22μF
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    28mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Size Code
    3333
  • Leakage Current
    0.1mA
  • Ripple Current
    1.38A
  • Tan Delta
    0.14
  • Diameter
    8mm
  • Length
    9mm
  • Width
    8.3mm