  • NSR15SDW1T2G
NSR15SDW1T2G
advertisement
Manufacturer No:
NSR15SDW1T2G
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-NSR15SDW1T2G
Datasheet:
NSR15SDW1T2G
Step5Bar-code shipping tag
NSR15SDW1T2G
    Select All
  • Lifecycle Status
    LAST SHIPMENTS (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
    6-TSSOP, SC-88, SOT-363
  • Number of Pins
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    6
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Subcategory
    Other Diodes
  • Voltage - Rated DC
    15V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    30mA
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Number of Elements
    2
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    680mV @ 10mA
  • Max Reverse Leakage Current
    50nA
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~150°C
  • Current - Average Rectified (Io)
    30mA DC
  • Max Reverse Voltage (DC)
    15V
  • Average Rectified Current
    30mA
  • Diode Configuration
    2 Independent
  • Reverse Test Voltage
    1V
  • Diode Capacitance-Max
    1pF