  • NSR15TW1T2G
NSR15TW1T2G
advertisement
Manufacturer No:
NSR15TW1T2G
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-NSR15TW1T2G
Datasheet:
NSR15TW1T2G
Step5Bar-code shipping tag
NSR15TW1T2G
  • Surface Mount
    YES
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Pin Count
    6
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-G6
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Number of Elements
    3
  • Speed
    Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    50nA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    680mV @ 10mA
  • Operating Temperature - Junction
    -65°C~150°C
  • Output Current-Max
    0.03A
  • Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
    15V
  • Current - Average Rectified (Io)
    30mA DC